Ak Parti En Güçlü Dönemini Yaşıyor!

Hükümetimiz, Pandemi Sürecini Çok Başarılı Yönetti

“Normalleşmeyi, ne yazık ki bir önceki süreç getirdi. Tüm dünyada yaşanan bir süreç. Zaman zaman kendi çevremizden, dostlarımızdan hastalarımız oldu. Gün geldi kaybettiğimiz yakınlarımız, hemşehrilerimiz oldu. Bu sürecin bir evvel son bulması dualarımla, kaybettiğimiz tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, hastalarımıza da acil şifalar diliyorum. Bu sürecin bir an önce bitmesi için çalışanlara da gayretlerinden ötürü teşekkür ediyorum. Özellikle sağlık çalışanlarımızı buradan saygıyla anıyorum. Ülkemize gerçekten çok özverili bir süreç yaşattılar. Bu süreci de gerek bilim kurulumuzun, gerekse de Hükümetimizin çalışmalarıyla hep birlikte aşacağız. Dünya ölçeğinde baktığımızda, Hükümetimizin pandemi sürecini çok başarılı bir şekilde yönettiğini hepimiz müşahede ettik. Burada emeği geçen herkese de teşekkür etmek isterim. Vaka sayılarımız hayli düşmüş vaziyette. Gerek bölgemizde gerekse de ülkemizde aşılama çalışmalarının da hızlanmasıyla, ki aşılamaya aile hekimleri de dahil olmuştur, çok daha hızlı ve rahat bir şekilde pandemi sürecini atlatacağımıza inanıyorum.”

Gebze’nin Tek Sıkıntısı Ulaşım

“Gebze, Büyükşehir’e bağlandıktan sonra çok daha fazla hizmet alan bir bölge haline geldi. Gebze’mizin alt yapı çalışmaları tamamlanmış vaziyettedir. Gebze’mizde sadece ulaşımla ilgili ciddi sıkıntılarımız var. Bunun da Gebze’de devam eden metro çalışmasıyla önümüzdeki süreçte rahatlayacağını umuyorum. Aynı şekilde GOSB bölgesindeki yan yolların iki – üç ay içerisinde tamamlanacağını ümit ediyorum.”

Gebze’nin Ulaşım Master Planı Hazırlanıyor

“Ayrıca Gebze’mizde yapılan Ulaşım Master Planı çalışmaları ile trafiğin ciddi derecede rahatlayacağını düşünüyorum. Acil eylem planı olarak Gebze Belediyemizin, Büyükşehir Belediyemizin ve Bakanlığımızın yaptığı çalışmalarla E5’te ve yan kollarında ciddi rahatlamalar oldu. Yaptığımız çalışmalarda vatandaşımızın da nabzını ölçüyoruz ve büyük rahatlamalar olduğunu gözlemliyoruz.”

Gebze’de 2021 ve 2022’de Çok Büyük Projeler Hayata Geçecek

“Bunların haricinde 2021 ve 2022 yılları Gebze’de çok büyük projelerin hayata geçtiği bir süreç olacak. Gebzeli hemşehrilerimizi heyecanlandıracak ve Gebze’ye çok fazla değer katacak projelerimiz yolda. Şu anda bir kısmının ihalesi yapıldı, bir kısmı ise ihale aşamasında.”

Haber41 Kocaeli

https://www.haber41kocaeli.com.tr

http://www.gebzehabermerkezi.com.tr

YORUM EKLE