banner6

Lavrov: AB, hırsızlığını bile gizlemiyor

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Avrupa Birliği’nin dış politikadan sorumlu yetkilisi Josep Borrell’in, Rusya’nın dondurulan varlıklarının Ukrayna’ya devredilmesi yönündeki girişimini “gizlenmeye dahi çalışılmayan hırsızlık” olarak niteledi.

Lavrov: AB, hırsızlığını bile gizlemiyor

Lavrov, Cezayir ziyareti kapsamında mevkidaşı Ramtane Lamamra ile görüştükten sonra düzenlenen basın toplantısında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

AB’nin Dışişleri Bakanı konumundaki Borrell’in Rusya’nın dondurulan varlıklarının Ukrayna’ya devredilmesi yönündeki girişimi sorulan Lavrov, “Gizlenmeye dahi çalışılmayan bir hırsızlık” diye yanıt verdi.

Borrell’e “Avrupa Birliği’nde askerî lider değil de baş diplomat” olduğunu unutmamasını tavsiye eden Lavrov, şöyle konuştu:

“Ancak, belki pek yakında Avrupa Birliği baş diplomatı pozisyonunun ortadan kalkacağını görürüz, zira AB'nin artık kendine ait bir dış politikası yok, ABD'nin dayattığı yaklaşımlarla tamamen bütünleşiyor”.

Lavrov, “Rusya’nın Ukrayna'da Donbas milisleriyle yürüttüğü özel askerî harekât hakkında Cezayirli dostlarımıza detaylı bilgi verdik. Cezayir'in uluslararası örgütler çerçevesinde ve genel dış politikası çerçevesinde Ukrayna meseleleri ile ortaya koyduğu dengeli ve objektif tutumunu takdir ediyoruz” dedi.

En Siyasi Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER