banner6

Macron: “Artık herkesin Cumhurbaşkanıyım”

Fransa Cumhurbaşkanlığına yeniden seçilen Emmanuel Macron, "Artık bir cephenin adayı değil, herkesin Cumhurbaşkanı" olduğunu söyledi.

Macron: “Artık herkesin Cumhurbaşkanıyım”

Paris’te Eyfel Kulesinin önündeki Champs-de-Mars alanında seçmenlerine hitap eden Macron, “Bazı yurttaşlarımızın benim fikirlerimi desteklemek için değil, aşırı sağa engel koymak için bana oy verdiklerinin farkındayım” dedi.

Macron, “Burada onlara teşekkür etmek ve bana verdikleri oyun beni gelecek için yükümlülük altına soktuğunun bilincinde olduğunu söylemek istiyorum” diye konuştu.

Macron, Champs-de-Mars’a karısı Brigitte ile Avrupa Birliği’nin marşı olan Beethoven’ın 9’uncu senfonisinden Neşeye Övgü parçası eşliğinde geldi.

Oy kullanmayanlara da seslenen Macron, “Onların sessizliği, cevap vermemiz gereken şeyi seçmeyi reddetmek anlamına geliyordu. Yeni dönem, bitmekte olan beş yılın devamı olmayacak. Kimseyi yolun kenarında bırakmayacağız” dedi.

Macron, taraftarlarından ikinci turdaki rakibi Marine Le Pen yuhalamamalarını istedi ve “Kimseyi ıslıklamayın. Başından beri sizden kimseyi ıslıklamamanızı istedim. Çünkü şimdiden itibaren bir cephenin adayı değil, herkesin Cumhurbaşkanıyım” diye ekledi.

En Siyasi Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER