Başaran: “Ekonomide Canlanma Bekliyoruz Fakat Enflasyon Bizi Korkutuyor”

TPP – Türkiye Patronlar Platformu ve ASİAD – Avrasya Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkanı Ömer Faruk Başaran, iş dünyası olarak ekonomide canlanma beklediklerini fakat enflasyonun korkuttuğunu söyledi.

Başaran: “Ekonomide Canlanma Bekliyoruz Fakat Enflasyon Bizi Korkutuyor”

“Kontrol altına alınamaz ise dünyada enflasyonun olmadığı bir dönemde enflasyon rekoru kırarak dünya birinciliğine doğru gidiyoruz” diyen Ömer Faruk Başaran,  yaz ayları olmasına rağmen enflasyonun yüksek çıktığına işaret etti. Açıklamalarına “Enflasyonun yüksek olması ekonomide tehlike çanlarının çalmaya başladığını gösterir” diyerek devam eden Başaran, şu ifadelere yer verdi: 

“Enflasyon demek, ekonomi politikasında, para politikasında, maliye politikasında, finans sektörüne ilişkin politikalarda hatalar, yanlışlıklar demektir. Enflasyon aynı zamanda düşük verimlilik de demektir. Bu bozukluklar sadece enflasyonu yükseltmiyor, yapısal işsizliğe ve daha düşük kişi başına gelir düzeyine de neden oluyor. Gelir dağılımını bozuyor. Kısacası, enflasyonu kontrol altına almak önemli. Ekonomiyi iyi yönetmek önemli. Biz ASİAD olarak her zaman söylüyoruz, bir kez daha söyleyeceğiz: Birinci gündemimiz ekonomi, ekonomi, ekonomi olmalıdır.”
 

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2021, 10:31

En Siyasi Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER