banner6

Atatürk Havalimanı'nda yıkım süreci başladı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nin İYİ Partili üyesi Ali Kıdık, Atatürk Havalimanının yıkılmaya başlandığını duyurdu.

Atatürk Havalimanı'nda yıkım süreci başladı

Ali Kıdık, sosyal medya hesabından, Atatürk Havalimanı güvenlik çitlerinin dışından kendi çektiği videoyu da paylaşımına ekleyen Kıdık şunları söyledi:

“Arkamda sıra sıra iş makineleri dizilmiş. Anlaşılan, bir oldu bittiyle yapılan ihale sonrası yıkımına başlanacak. Bugün aynı zamanda Rize Havalimanı açılıyor. Yani, Rize Havalimanını açtıkları günü Atatürk Havalimanını da yıktıkları gün olarak kayıtlara geçmek istiyorlar.”

Ali Kıdık paylaşımında, "Niyet belli, zihniyet belli. Dün Katar Emiri Ankara’ya geldi, bugün Rize Havalimanı açılışı var ve bugün aynı zamanda Atatürk Havalimanının yıkılmaya başlandığı gün olacak. Siz milli değil milli değerlerin düşmanısınız. Artık yoruma gerek yok niyetinizi alenen belli ettiniz" ifadelerine yer verdi. 

Millet Bahçesi yapılacak

Bu arada, Ali Kıdık'ın genel yayın yönetmenliğini yaptığı Airprot Haber'de, konuya ilişkin şu habere yer verildi:

"Atatürk Havalimanı’na Millet Bahçesi Projesi kapsamında iş makineleri girdi.

Edinilen bilgiye göre Atatürk Havalimanı’na yapılacak millet bahçesi için start verildi. Bu sabah itibarıyla Atatürk Havalimanı’na iş makinelerinin girdiği görülürken millet bahçesi projesinin de böylelikle başladığı ifade edildi.

Geçtiğimiz günlerde Atatürk Havalimanı’na yapılacak millet bahçesi için ihale yapıldığı ve ihaleyi 2 milyar 127 milyon 978 bin lira ile Yapı&Yapı şirketinin kazandığı basında yer almıştı."

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2022, 13:39

En Siyasi Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER