Biden: Saldırılar bizi engelleyemeyecek, tahliyeler sürecek

ABD Başkanı Biden, Kabil Havalimanı'ndaki saldırının faillerini affetmeyeceklerini belirterek, kendi belirleyecekleri yer ve zamanda saldırıya karşılık vereceklerini söyledi. Biden, "Komutanlarıma saldırı planı hazırlamaları emri verdim" dedi.

Biden: Saldırılar bizi engelleyemeyecek, tahliyeler sürecek

ABD Başkanı Joe Biden, Kabil Havalimanı'ndaki terör saldırısının faili olarak gördükleri DAEŞ/Horasan'ı affetmeyeceklerini belirterek, kendi belirleyecekleri yer ve zamanda saldırıya karşılık vereceklerini söyledi.

Biden, Kabil'deki Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı'nda düzenlenen terör saldırısında 12 ABD askerinin yaşamını yitirmesinin ardından Beyaz Saray'da bir basın toplantısı düzenledi.

Konuşmasına "Zor bir gün" ifadesiyle başlayan Biden, "Saldırı DAEŞ/Horasan olarak bilinen grup tarafından yapılmıştır ve havalimanını koruyan Amerikan askerlerinin canını almıştır, bir kısmını da yaralamıştır. Ayrıca birçok sivil de yaşamını yitirmiştir" dedi.

KOMUTANLARIMA SALDIRI PLANLARI HAZIRLAMALARI EMRİ VERDİM"

Afganistan'daki tahliyeleri de devam ettireceklerinin altını çizen Biden, "Teröristlerin bizim misyonumuzu durdurmalarına izin vermeyeceğiz. Tahliyeleri sürdüreceğiz. Aynı zamanda komutanlarıma DAEŞ'in kilit varlıklarına, liderlerine ve tesislerine saldırı planları hazırlamaları emri verdim. Seçtiğimiz vakit, yer ve zamanda kuvvet ve hassasiyetle bu saldırıya yanıt vereceğiz. Bilmenizi isterim ki bu DAEŞ teröristleri kazanamayacak. Amerikalıları kurtaracağız, Afgan müttefiklerimizi çıkaracağız. Boyun eğmeyeceğiz" dedi. (NTV)

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2021, 09:49

En Siyasi Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER