Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türk askerinin Afganistan'dan tahliye operasyonunun 24 ya da 36 saat içerisinde tamamlanacağını söyledi. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da, intikal faaliyetlerini en kısa zamanda tamamlamayı hedeflediklerini

Türk askerinin Afganistan'dan tahliyesi başladı. Pakistan'ın başkenti İslamabad'dan havalanan askerlerin de içinde bulunduğu ilk uçak Ankara'ya indi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türk askerinin Afganistan'dan tahliye operasyonunun 24 ya da 36 saat içerisinde tamamlanacağını söyledi.  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da, intikal faaliyetlerini en kısa zamanda tamamlamayı hedeflediklerini

Türkiye, askerlerini Afganistan'dan tahliye ediyor.

Taliban'ın ülkedeki yabancı askeri güçlerin çekilmesi için 31 Ağustos'a kadar tanıdığı sürenin sona ermesine yaklaşık bir hafta kala Türkiye, askerlerin tahliyesine başladı.

Kararla birlikte Afganistan'daki yaklaşık 500 Türk askeri Türkiye'ye dönecek.

Türk Hava Yolları (THY), Afganistan'dan gelen askerleri de taşıyan ilk tahliye uçağının 345 kişi ile Pakistan'ın başkenti İslamabad'dan havalandığını duyurdu.Uçak saat 11.45'te Ankara Esenboğa Havalimanı'na indi. Uçağın İstanbul'a devam edeceği öğrenildi. (NTV)

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2021, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER