İçişleri Bakanlığı: 18 bin 256 Afganistanlı kaçak göçmen ülkesine gönderildi

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Ocak ayından itibaren 11.646’sı 66 charter seferiyle, 6.610'u tarifeli olmak üzere toplam 18.256 Afganistan uyruklu kaçak göçmen ülkesine geri gönderildi. Bu yılın başından itibaren ülkesine gönderilen kaçak göçmen sayısı ise 34.112'ye ulaştı." denildi.

İçişleri Bakanlığı: 18 bin 256 Afganistanlı kaçak göçmen ülkesine gönderildi

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kaçak göçle mücadeleye yönelik sınırlarda güvenlik önlemlerinin yanı sıra denetimlerde arttı. Kolluk birimlerinin yoğun operasyonu ve denetimleri sonucunda özellikle son dönemde yakalanan Afganistan uyruklu kaçak göçmeler charter seferleri ve tarifeli uçaklarla ülkelerine sınır dışı ediliyor. Yılbaşından bu yana 18 bin 256 Afganistan uyruklu Kaçak Göçmen ülkesine geri gönderildi.

Kolluk birimlerince düzensiz göçmenlerin yakalanmasına ilişkin denetimler tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye, düzensiz göçle mücadelesini kaynak ülkede başlayan ve yine kaynak ülkede son bulan bir stratejiyle yürütüyor. Türkiye Düzensiz Göç Strateji Belgesi ve Ulusal Eylem Planı çerçevesinde sürdürülen çalışmalar kapsamında düzensiz göçmenler charter seferler ve tarifeli uçuşlarla ülkelerine gönderiliyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2022, 10:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER