Kent Lokantası'nda ilk servisi İmamoğlu yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) ilk “Kent Lokantası” öğrencilerin yoğun olduğu Çapa’da açıldı.

Kent Lokantası'nda ilk servisi İmamoğlu yaptı

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, lokantanın ilk müşterileri öğrencilere servisi kendi elleriyle yaptı. Kent lokantalarıda servis edilen yemeklerin İBB Sosyal Tesislerinde hazıklandığını belirten İmamoğlu, şunları söyledi:

"Burada temel amacımız; gençlerimizin, öğrencilerimizin güvenilir ve hijyenik, ucuz gıdaya erişebilmelerini sağlamak. İlave olarak, çalışan işçiler var. Özellikle İkitelli, Bağcılar, Sultanbeyli gibi sanayi yoğun olan noktalarda, orada da onlara yakın alanlarda mekanlar üreteceğiz. Çapa da bulunduğumuz yer itibariyle, eğitimin çok yoğun olduğu bir bölge. Hem üniversiteleriyle hem lise ve diğer okullarıyla, çok yoğun olduğu bir bölge. Bu salon 80 kişi kapasiteli. Çalışanlarıyla beraber burada gündelik hizmetleri sunacaklar. Bir güzel tarafı; çalışanlarımızı özellikle kadın tercih ediyoruz bütün lokantalarımızda. Onların hem buradaki vicdanlı gözleri, yüzü temiz bakışları bizim daha güzel hizmet sunmamızı sağlayacak.” 

İmamoğlu, ikinci Kent Lokantası'nın Bağcılar'da açılacağını belirtti ve "bundan esnaf olumsuz etkilenir" eleştirilerine de katılmadığını söyledi. 

Kamu yararına bütün işlere talip olduklarını anlatan İmamoğlu, "Öyle vakıflar var ki; bugün siyasi parti adına ya da iktidar adına en derin mesajları vermekten geri durmayan vakıflar var. Onların faaliyetlerini, gitsinler kendi imkanlarıyla yapsınlar. Ama burası, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin hizmet noktası. 16 milyon insana ait" dedi. 

Çapa Kent Lokantası’nın 10 kişilik çalışan kadrosunun tamamı kadınlardan oluşacak. 12:00-20:00 arası hizmet verecek lokantada, günde 500 kişi yemek yiyebilecek. Kent lokantalarında dört çeşit yemek (çorba, ana yemek, yardımcı yemek, salata ve su) 29 lira, meşrubat 5,5 lira, tatlı 7 lira ve su 1 liradan servis edilecek

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2022, 16:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER