Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'zam' tepkisi: Halk olarak ayıp etmişiz, özür dileriz

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ÖTV ile ilgili açıklamalarına Twitter'dan tepki gösterdi: 'Mazotta 2 Lira, benzinde 2,5 Lira ÖTV almamız gerekirken; mazotta 71 kuruş, benzinde 83 kuruş ÖTV alıyoruz' demiş. Halk olarak ayıp etmişiz, özür dileriz.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'zam' tepkisi: Halk olarak ayıp etmişiz, özür dileriz

CHP Genel Başkanı Kemal KılıçdaroğluCumhurbaşkanı Erdoğan'ın ÖTV ile ilgili açıklamalarına Twitter'dan tepki gösterdi.

Twitter'dan paylaşımda bulunan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: "'Mazotta 2 Lira, benzinde 2,5 Lira ÖTV almamız gerekirken; mazotta 71 kuruş, benzinde 83 kuruş ÖTV alıyoruz' demiş. Halk olarak ayıp etmişiz, özür dileriz. Bütün ÖTV’ler senin olsun Erdoğan, saraylarına oda eklersin.

Elektriğe, gaza zam yaptın, yetmedi; şimdi de akaryakıta yapacağın zammın yolunu yapıyorsun. Düş bu milletin yakasından, düş"

ERDOĞAN'DAN ÖTV AÇIKLAMASI

Bakanlar Kurulu Toplantısı'nın ardından konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söylemişti:

"Döviz kurunda yaşanan dalgalanmaların vatandaşa yansımasını en aza inmesi için gerekli önlemleri aldık. Bugün mazotta 2 lira, benzinde 2,5 lira ÖTV almamız gerekirken mazotta 73, benzinde 83 kuruş ÖTV alıyoruz.

Her bir akaryakıt alımında vatandaşımızı litrede en az 2 lira destekliyoruz. Tüplerde ise hiç ÖTV almıyoruz. Toplam 46 milyar liralık KDV ve ÖTV vergisi gelirinden feragat ediyoruz. Avrupa'da benzinin ve motorinin hem en ucuz olduğu hem de en az vergilendirildiği ülke biziz. Vergisini düzenli ödeyen mükelleflerimize yüzde 5 gelir vergisi indirimi getirdik."

En Siyasi Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER