Pakistan Başbakanı Şerif, yarın Türkiye'ye gelecek

Pakistan Başbakanı Şehbaz Şerif, yarın üç günlük bir ziyaret için Türkiye'ye gelecek.

Pakistan Başbakanı Şerif, yarın Türkiye'ye gelecek

Enformasyon ve Yayın Bakanı Marriyum Aurangzeb, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Başbakan Şehbaz Şerif'in 31 Mayıs'ta üç günlük Türkiye ziyaretine başlayacağını açıkladı.

Ziyaretin "Pakistan'ın güvenilir dostları ve kardeş ülkeleriyle ikili ilişkileri yenileme çabalarının bir parçası olduğunu" belirten bakanın verdiği bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi konuğu olarak Ankara'da temaslarda bulunacak olan Şehbaz Şerif, iki ülke arasındaki işbirliğinin geliştirilmesini ilişkin temaslarda bulunacak. 

Pakistan heyetinin ayrıca Pak-Türk İş Konseyi toplantısına katılması ve Türk işadamları ve tüccarlarla temasa geçmesi planlanıyor.

Şehbaz Şerif, iki ülke arasında diplomatik ilişkilerin kurulmasının 75 yıl dolayısıyla Erdoğan'a hatıra plaketi de verecek. 

Down internet sitesinin haberine göre, Şehbaz Şerif, bir süre önce  Milgem gemisinin denize indiriliş töreninde yaptığı konuşmada, Çin-Pakistan Ekonomik Koridoru'nu (CPEC) Çin, Pakistan ve Türkiye arasında üç ülkenin de potansiyelinden yararlanabilmesi için "üçlü bir düzenlemeye" dönüştürmeyi teklif etmişti.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2022, 13:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER