banner6

Pençe-Kilit operasyonu devam ediyor

MSB: "Pençe Kilit Operasyonu’nda bugüne kadar 57 terörist etkisiz hâle getirildi."

Pençe-Kilit operasyonu devam ediyor

Pençe-Kilit operasyonu devam ediyor

Irak’ın kuzeyinde terör unsurlarına yönelik başlatılan Pençe-Kilit Operasyonu'nun planlandığı şekilde devam ettiği belirtildi. 

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, "operasyonun birinci safhasını başarıyla tamamlayan ve belirlenen hedeflere ulaşan komando ve Özel Kuvvetler unsurları, teröristler tarafından kullanılan mağara, sığınak, barınak ve sözde karargâhlara tek tek giriyor."

Açıklamada, bölgede arama-tarama faaliyetlerinde çok sayıda silah ve malzemeyi ele geçirildiği belirtilerek, şunları yer verildi:

"Operasyonun başladığı 17 Nisan’dan bugüne kadar 369 el yapımı patlayıcı imha edilirken terör örgütüne ait 81 mağara ve sığınak ele geçirildi.

Makineli tüfeğin de yer aldığı 94 ağır silahı ele geçiren Mehmetçik, aralarında roketatar, bombaatar, havan ve ağır silahlara ait 20 binden fazla mühimmat buldu.

Teröristlere ait mağaralarda çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirilirken mağaralardan jeneratör, televizyon dâhil çok sayıda malzeme de çıktı.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan Pençe Kilit Operasyonu’nda bugüne kadar 57 terörist etkisiz hâle getirildi."

TACİZ ATEŞİNE KARŞILIK

Öte yandan, Zeytin Dalı bölgesinde de toplam 7 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi. 

MSM sosyal medya hesabında yapılan paylaşımda, "Zeytin Dalı bölgesine taciz ateşi açan 6 PKK/YPG’li terörist ile Barış Pınarı bölgesine saldırı hazırlığında olan 1 PKK/YPG'li terörist Komandolarımızın başarılı müdahalesi ile etkisiz hâle getirildi" denildi.

En Siyasi Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER