banner6

Türk heyet bu akşam Katar'a gidiyor! Afganistan yönetimine Kabil Havalimanı teklifi sunulacak

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Malezyalı mevkidaşı ile ortak basın toplantısında konuştu. Çavuşoğlu, Kabil Havalimanı'nın işletilmesi konusunda da bir açıklama yaparak, "Bizim uzmanlarımız bu akşam Doha'ya gidiyor. Teklif sunacağız, şartla uyarsa Katar'la birlikte işleteceğiz." dedi.

Türk heyet bu akşam Katar'a gidiyor! Afganistan yönetimine Kabil Havalimanı teklifi sunulacak

"PİYASAYA GİRDİĞİNDE AŞIYI PAYLAŞMAKTAN MEMNUNİYET DUYACAĞIZ"

Bakan Çavuşoğlu; " TURKOVAC piyasaya girdiği zaman kullanılmaya başlandığı zaman kardeşlerimizle bu aşıyı paylaşmaktan memnuniyet duyacağız. Az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelere bu aşıyı ulaştıracağız. Kardeş Malezya halkının Türkovac’tan faydalanmasından memnuniyet duyacağız." dedi ve açıklamalarına şöyle devam etti:

"KATAR İLE BERABER HAVAALANLARINI İŞLETİRİZ"

"Kabil Havalimanı konusunda uzmanlarımız Doha'ya gidiyorlar bugün. Türk ve Katar şirketi Afganistan’daki 5 havaalanının birlikte işletilmesi için mutabakat imzaladı. Afganistan geçici yönetimine ortak tekliflerde bulunacağız. Çarşamba günü geçici yönetimle bu konuyu birlikte alacaklar. Şartlarımız uyarsa Katar ile beraber havaalanlarını işletiriz. Uymazsa şartlar illa işleteceğiz diye bir şey yok. Önümüzdeki günlerde netleşecek." (DHA)

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2021, 13:30

En Siyasi Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER