banner6

Yeni nafaka düzenlemesinde neler var? Erdoğan'a sunulacak

Gelen şikayetler sonrası AK Parti'nin hazırlamış olduğu nafaka düzenlemesiyle ilgili çalışma bugün AK Parti MYK toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak. Yeni düzenlemeyle birlikte nafakaya üst sınır getirilmesi veya evliliğin süresine göre yeni ödeme düzeni oluşturulması bekleniyor. Çekişmeli boşanmalarda ise tazminat ve velayet gibi anlaşmazlıklar için yeni formüller üzerinde çalışılıyor.

Yeni nafaka düzenlemesinde neler var? Erdoğan'a sunulacak

Nafaka düzenlemesi bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak. Yeni yılın ilk AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında en önemli gündem maddelerinden olaması beklenen nafaka düzenlemesinde kademeli formül üzerinde duruluyor.

NAFAKA DÜZENLEMESİNDE NELER VAR?

Türkiye Gazetesinden Ebru Karatosun'un haberine göre nafaka düzenlemesi için düşünülen kademeli formülde nafaka süresine üst sınır ya da evlilik süresine göre nafaka verilmesi gündemde.

ÇEKİŞMELİ BOŞANMADA DA YENİ DÜZENLEME

Çekişmeli boşanmalarda ise tazminat ve velayet gibi anlaşmazlıkların eşler boşandıktan sonra karara bağlanması planlanıyor. Söz konusu düzenlemenin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın değerlendirmelerinin ardından tamamlanarak, kısa bir süre içerisinde Meclis’e sunulması planlanıyor.

En Siyasi Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER