Arnavutluk Cumhurbaşkanı Meta'dan İBB'ye ziyaret

Arnavutluk Cumhurbaşkanı Ilir Meta, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu ziyaret etti.

Arnavutluk Cumhurbaşkanı Meta'dan İBB'ye ziyaret

İmamoğlu, Meta'yı Saraçhane'deki İBB binasında tören mangasıyla karşıladı. 

İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Meta’yı ağırlamaktan onur duyduğunu belirten İmamoğlu, “İstanbul'da kendilerini ağırlamaktan çok mutluyuz. İstanbul aslında büyük Balkanlar coğrafyasının özetini tümüyle içinde yaşayan bir şehir. Dolayısıyla Sayın Cumhurbaşkanı da kendi topraklarından birçok insanı İstanbul'da görebilir, bulabilir. O anlamda burası kendi evi gibi hissedebileceği bir şehir, Hiç yabancılık çekmeden gezebileceği, dolaşabileceği bir şehir. Biz, bu duygularla kendisini misafir ediyoruz” dedi. 

"Bir seçim için iki defa seçilen başkansınız"

İBB'yi etmekten memnuniyetini dile getiren Ilir Meta ise şunları söyledi:

“Benim için tarihi bir anı yaşıyorum şu anda. Ben, 30 yıldır siyasetteyim. Parti genel başkanlığı, başbakanlık, bakanlık yaptım ve şu anda Cumhurbaşkanıyım. İlk defa İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ediyorum. Bu da işte sizinle nasip oldu. Sizinle de görüşmekten dolayı çok mutluyum. Çünkü, çok özel bir belediyenin başkanısınız ve siz çok özelsiniz. Siz, bir seçim için iki defa seçilen başkansınız. Bunun için de ben, iki defa tebrik etmek istiyorum."

“Bizim için de İstanbul, bizim bir parçamızdır” diyen Meta, dedesinin 50 yıl İstanbul'da yaşadığını ifade ederek, Türkiye-Arnavutluk ilişkilerini güçlendirmek, daha da ileriye taşımak için çalıştıklarını söyledi.

Ziyarette, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, İBB CHP Meclis Grup Başkanvekili Doğan Subaşı ve İBB İYİ Parti Meclis Grup Başkanvekili İbrahim Özkan da bulundu.  

db

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2022, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER