banner6

İYİ Parti'den Abdullah Gül açıklaması

CHP ve İYİ Parti'den oluşan Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül olacağı iddiası uzun süredir gündemi meşgul ediyordu. Gül'ün son dönemde yaptığı görüşmeler de söylentilerin artmasına neden olmuştu. Ancak önceki seçimde olduğu gibi şimdi de İYİ Parti cephesi Gül'ün ortak adaylığına kapıyı şimdiden kapattı. İYİ Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, Abdullah Gül'ün kendileri için denklemde olmadığını söyledi.

İYİ Parti'den Abdullah Gül açıklaması

Gül'ün ortak adaylığına kapıları kapatan açıklama, İYİ Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu'ndan geldi. Gazetecilerin "Abdullah Gül hala denklemde mi" sorusuna İYİ Parti'nin 2 numaralı ismi, "Bizim için denklemde değil" yanıtını verdi.

TBMM'de bir grup gazeteciye açıklama yapan Tatlıoğlu, Cumhurbaşkanı adaylığı için kamuoyunda konuşulan isimler için "hepsi havada" yorumunu yaptı. Tatlıoğlu, Cumhur İttifakı'na ilişkin bir iddiada bulundu. Tatlıoğlu, "Muhtemelen Cumhur İttifakı için başka bir ismi konuşabiliriz; seçim 2022'nin sonunda veya 2023 olursa" iddiasında bulundu.

"Martta olursa Sayın Erdoğan olabilir ama daha uzun bir süre olursa sayın Erdoğan adaylığı dışında konuşabiliriz" diyen İsmail Tatlıoğlu, "Çünkü Sayın Erdoğan kaybedeceği bir seçime girmez. Benim öngörüm, bu ilkbaharda olmazsa ondan sonraki sonbaharda veya 2023'te olacak seçimlerde Sayın Erdoğan'ın dışında bir isim de konuşulabilir. Böyle bir ihtimalin varlığını öngörüyoruz" dedi.

En Siyasi Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER