Son Dakika: Eski ABD Dışişleri Bakanı Colin Powell, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Son dakika: Eski ABD Dışişleri Bakanı Colin Powell, 84 yaşında hayatını kaybetti. Powell'in ölüm haberi ailesi tarafından sosyal medya üzerinden duyurulurken, ölüm nedeninin ise koronadan kaynaklanan komplikasyonlar olduğu belirtildi.

Son Dakika: Eski ABD Dışişleri Bakanı Colin Powell, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Eski ABD Dışişleri Bakanı ve Genelkurmay Başkanı General Colin L. Powell, 84 yaşında koronavirüs nedeniyle vefat etti. Powell'in ölüm haberini ailesi Facebook üzerinden yaptığı paylaşımla duyurdu.

Paylaşımda, "Eski ABD Dışişleri Bakanı ve Genelkurmay Başkanı General Colin L. Powell, bu sabah Covid-19'dan kaynaklanan komplikasyonlar nedeniyle vefat etti." ifadelerine yer verildi.

Yakınları, Powell'in aşılarının tam olduğunu belirterek, "Dikkat çekici ve sevgi dolu bir kocayı, babayı, büyükbabayı ve büyük bir Amerikalıyı kaybettik" dedi.

Powell, 1989-1993 yılları arasında Genelkurmay Başkanlığı görevini üstlendi. George Bush'un ilk başkanlık dönemi olan 2001-2005 yıllarında ise Dışişleri Bakanlığı yaptı. 11 Eylül saldırılarında ABD'nin Afganistan'ı ve Irak'ı işgale ettiği sırada da yine bakanlık koltuğunda oturuyordu.

Powell, Irak'ın işgali öncesinde Saddam Hüseyin'in elinde kitle imha silahları olduğuna dair Amerikan istihbarat raporunu Birleşmiş Milletler'e sunan kişiydi. Bush'un ikinci döneminde ise koltuğunu Condoleeza Rice'a bırakmıştı.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2021, 16:44

En Siyasi Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER