banner6

Beşiktaş'ta Sergen Yalçın dönemi resmen sona erdi!

Beşiktaş’a geldiği ilk günden bu yana oynattığı futbolla herkesin beğenisini kazanan ve geçen sezonu siyah-beyazlı takımda çifte kupayla tamamlayan Sergen Yalçın dönemi kapandı. Şampiyonlar Ligi’nde sıfır çeken, Süper Lig’de ise son 5 maçtır galibiyet yüzü görmeyen Beşiktaş’ta Sergen Yalçın ile yollar ayrıldı.

Beşiktaş'ta Sergen Yalçın dönemi resmen sona erdi!

SERGEN YALÇIN NEDEN İSTİFA ETTİ?

Beşiktaş'ta Sergen Yalçın dönemi sona erdi. 49 yaşındaki deneyimli teknik adamın, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ile görüşerek son kararını verdiği aktarıldı. Bugün yapılan antrenmana da çıkmayan Yalçın, son haftalardaki kötü sonuçların ardından istifa kararı aldı.

Saat 12:00’de Nevzat Demir Tesisleri’nde başlayan antrenman öncesi Başkan Çebi ile görüşen Yalçın, görevi bıraktı. Görüşmede Yalçın, istifasını Çebi’ye sundu.

BEŞİKTAŞ'TAN SERGEN YALÇIN MESAJI

Beşiktaş'tan konuyla ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"29 Ocak 2020 tarihinden bu güne Profesyonel Futbol Takımımızın teknik direktörlüğü görevini yapan, Sayın Sergen Yalçın ile karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırmış bulunuyoruz.

Görev süresince Profesyonel Futbol Takımımızla Süper Lig ve Türkiye Kupası şampiyonlukları yaşayan hocamız Sergen Yalçın ‘a çalışmalarından dolayı teşekkür eder, bundan sonraki hayatında başarılar dileriz."

BEŞİKTAŞ ASBAŞKANI'NDAN "YENİ HOCA" SORUSUNA YANIT

Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, Sergen Yalçın'ın istifası sonrası açıklamalarda bulunurken, "Yeni hoca kim olacak?" sorusuna da yanıt verdi.

Kocadağı'ın açıklamaları şöyle:

Hocamızla beraber belki bu takımdan bir şey olmaz dedikleri dönemde, ilk senemizde iki kupa birden alarak büyük başarıya imza attık. Hep beraber bu süreçleri yaşadık, iki kupa ile büyük başarının altına imza attık, hocamız da önderliğini yaptı. Sene başında çok büyük ümitler, beklentiler, iki kupa almış takım olarak, daha büyük beklentilerle başlandı. İyi de kadro kurduğumuzu düşünüyorduk. Büyük isimler kadroya katıldı. Şampiyonlar Ligi ve ligde hedef için yola çıktı. Geldiğimiz noktada ne bizim ne hocamızın ne camiamızın beklentilerini karşılayan bir sonuç olmadı. Bu süreçte ciddi yıpranmalar da beraberinde geldi.

İki hafta önce de görüşme yapmıştık, orada hocamıza güvendiğimizi, devam etmesi gerektiğini belirtmiştik ama bugün itibarıyla hocamız daha fazla, Beşiktaş camiasına zarar vermek istemediğini bizlere belirtti. Biz de bunu uygun gördük. Sergen Yalçın Beşiktaş için çok büyük bir isim. Efsane bir isim. Bugün bu kapıdan çıktı, efsane bir oyuncu olarak geldiği kapıdan efsane bir hoca olarak çıktı. Kazanım olduğunu düşünüyorum. Bundan sonraki süreçte, Sergen hocamız için Beşiktaş'ın kapısı asla ayrılık olmamıştır. Bazen bu süreçler yaşanmak durumunda kalınıyor.

Bundan sonrasıyla alakalı değerlendirmelerimizi yapacağız. Gerekli adımları atacağız. Bizim şu anda bir b planımız yoktu. Bugün itibarıyla çalışmalara başladık. İnşallah iyi bir hocayla, kısa süre içinde hocayı takıma katarız.

Maddi konuluk bir durum yok. Tazminat maddesi yoktu, o noktada karşılıklı anlaşarak ayrıldık.

Kendi profesyonellerimiz var, Önder hoca var, büyük ihtimalle o takımın başında çıkacaktır, bu hafta içinde hoca adayları ile görüşüp kararı veririz. Yerli yabancı noktasında şu an bir şey söylemek istemiyorum. Şu an sezon ortası, kimler müsait, kim cevap verecek bir hoca olacak, onları bu hafta içinde süreç gösterecek.  Şu an isim noktasında konuşmak doğru değil. Fenerbahçe derbisi öncesine yetiştirmeye çalışırız hocayı.

En Siyasi Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER