banner15

En Hızlı Kilo Verdiren Göbek Eritme Hareketleri ve Egzersizleri

Göbek çevresinde biriken yağlar her insan için problem teşkil eder. Bu yağlar kötü bir görünümün yanı sıra insan sağlığını da olumsuz yönde etkiler. Diyabet, hipertansiyon, kalp ve damar hastalıkları kilo problemi yaşayan insanların yakalanma riski yüksek olan hastalıklardan birkaçı. 2015 yılında “Annals of Internal Medicine” dergisinin yayınladığı makaleye göre karın bölgesinde aşırı yağlanma olan kişilerin, obezite problemi yaşayanlara oranla ani ölüm riskinin daha yüksek olduğu belirtilmiş. Evde yapabileceğiniz basit göbek eritme hareketler ile kilo vermek ve sağlığınıza kavuşmak aslında sandığınızdan daha kolay.

En Hızlı Kilo Verdiren Göbek Eritme Hareketleri ve Egzersizleri

1. Crunches

Yarım mekik olarak da bilinen crunches hareketinde dizler hafifçe bükülerek sırt üstü uzanılır. Ayak tabanları yere bastırılır. Kollar ya baş arkasına ya da çapraz olacak şekilde göğüs bölgesine konulur. Yatarken nefes alınır, kalkarken ağızdan nefes verilir. Bu harekette karın kaslarına yük bindirilir. Kalkık durumda 3 – 5 saniye beklenir ve tekrardan yatılır.

2. Bisiklet egzersizi

Yere sırt üstü uzanılır. Dizler 90 derece açıyla bükülür. Eller, dirsekler kırılarak boyun bölgesinde birleştirilir. Sol diz, sağ dirseğe yakınlaştırılır. Tekrar sırt üstü yatar pozisyona geçilir ve devamında sağ diz, sol dirseğe yakınlaştırılarak hareket tekrar edilir. Bu hareketi uygularken kas geliştirici spor aleti kullanabilir, kısa süre içerisinde etkili sonuçlar alabilirsiniz.

3. Bacak ile çember çizme

Eller vücuda yapışık bir biçimde yere sırt üstü uzanılır. Sağ bacak, mümkün olduğunca bükülmeden, 90 derecelik açıyla havaya kaldırılır. Ayak parmak uçları tavana yakın, gergin bir biçimde tutulur. 10 ile 60 saniye arasında bu hareket yapılır ve diğer ayağa geçilir. Daha etkili bir egzersiz için yaylı egzersiz aleti kullanabilirsiniz. Bu sayede hem kol kaslarınızı hem de karın kaslarınızı çalıştırmanız mümkün.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER