Ölmeden Önce Görülmesi Gereken 5 Ülke

Siz de hayatı yarın ölecekmiş gibi yaşamak gerektiğini düşünenlerdenseniz ve ölmeden önce yapılacaklar listenizde yurt dışı seyahati varsa hazırladığımız ölmeden önce görülmesi gereken ülkeler listemizi incelemenizi öneririz.

Ölmeden Önce Görülmesi Gereken 5 Ülke

Ölmeden önce görülmesi gereken 5 ülke; kültürel özellikleri, doğal ve tarihi güzellikleri ile keşfetmenin mutluluğunu tattıracaktır. İşte o ülkeler

ABD

50 eyaletten ve bir federal bölgeden oluşan ABD, 9,8 kilometrekare yüzölçümüyle dünyanın en büyük ülkeleri arasındadır. Özgürlükler ülkesi olarak bilinen ABD, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO)’nün dünyanın en popüler turistik ülkeleri listesinde yer almaktadır. Bu durumun pek çok nedeni vardır. ABD’nin görülmek istenmesindeki en önemli nedenler; dünyanın en büyük film stüdyolarına sahip Hollywood’un Los Angeles şehrinde var olması, Disney temalı bir eğlence parkı WaltDisney World’e sahip olması, dünyanın en büyük şelalerinden birisi olan Niagara Şelaleri’nin olmasıdır.

HİNDİSTAN

Dünyanın en büyük ikinci nüfusuna sahip olan Güney Asya ülkesi Hindistan, uzun tarihi boyunca ticari ve kültürel zenginliğiyle nam salmıştır. Hindistan, mistik kültürü ve doğal güzellikleriyle en popüler destinasyonlar arasındadır. Dünyanın en renkli festivali Holi, bol baharatlı yemekleriyle Hint mutfağı, ilginç geleneklere sahip halkı, Asya’nın turistik ikonu Tac Mahal Hindistan’ın turistik açıdan önemli konumda olmasını haklı çıkaran sebeplerdir.

BREZİLYA

Güney Amerika’nın en büyük ve en kalabalık ülkesi Brezilya,eşsiz bir tabiat mirasına sahiptir. Dünyanın en renkli ülkeleri arasında yer alan Brezilya’nın cazibe unsurları; şelaleleri, Amazon ormanları, uçsuz bucaksız plajları ve dünyanın en ünlü festivali ve en büyük karnavalı Rio karnavalıdır.

FRANSA

Fransa; dünya kültür, medeniyet ve siyasi tarihinde özel bir yere sahiptir. UNESCO tarafından kültür mirası olarak tescillenmiş zenginlikleriyle Fransa, en çok turist çeken ülke unvanına sahiptir. Fransa’nın en çok turist ağırlatan kenti Paris’tir. Eşsiz manzaralar vaat eden Fransız şehirlerini görmeye gittiğinizde Fransız mutfağını tadıp, dünyaca ünlü şaraplarını içmenizi ve romantik şatoları ziyaret etmenizi öneririz.

İSPANYA

Batı Avrupa’daki ikinci büyük ülke İspanya, dünyada en çok ziyaret edilen ülkeler arasındadır. La Sagrada Familia Kilisesi, Barselona’nın merkezindeki gotik mahalle, Pablo Ruiz Picasso’nun 6000 eserinin sergilendiği müze, Madrid Prado Müzesi, Santiago Bernabeu Stadyumu (Estadio Bernabeu),Kurtuba camii ve Sevilla katedrali mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2021, 16:12

En Siyasi Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER